www.rury-bezszwowe.pl

29.05.2016 Rury Precyzyjne Informacje

proautomatic rury bezszwowe

Rury precyzyjne ze względu na sposób wykonania dzielimy na dwie grupy: rury precyzyjne ze szwem i bez szwu. Trwałość i właściwości takich rur zależna jest od technologi, w której została wykonana. 

 
Z kolei właściwości i trwałość rur decydują, gdzie mogą zostać wykorzystane. Jakie są różnice pomiędzy tymi rurami, oraz w jakich dziedzinach są wykorzystywane


Rury ze szwem

Rury ze szwem zostały wynalezione najwcześniej, bo aż w 1825 roku. Wówczas były one wytwarzane w procesie zwijania taśm stalowych i ich zgrzewania ogniowo. Dziś do wytwarzania rur precyzyjnych bezszwowych wykorzystuje się taśmy oraz arkusze blachy. Z nich formuje się rurę, krawędzie łączy się za pomocą wysokiej temperatury. Ostatnim etapie produkcji rury są walcowane w celu redukcji szerokości ścianek. Nie jest to jednak jedyna technika wytwarzania. Rury ze szwem można też otrzymać podczas zgrzewania na walcarce ciągłej, spawania elektrycznego, lub zgrzewania na zakładkę . Więcj informacji o oferowanych rurach bezszwowych i szwowych znajdą Państwo na naszej stronie rury bezszwowe


Zalety  rur ze szwem

Rury precyzyjne ze szwem mogą mieć dużą średnicę. I to jest niewątpliwie ich główną zaletą, ale też niska cena. Największym wyzwaniem podczas produkcji takich rur było uzyskanie jak najlepszej jakości połączenia. Dzisiejsza technologia pozwala na systematyczną poprawę ich jakości. Rury ze szwem są wykorzystywane np. do budowy sieci przemysłowej, czy budowy urządzeń ciśnieniowych.


Rura bezszwowa

Pierwsza rura bez szwu został wyprodukowana u naszych zachodnich sąsiadów zza Odry w 1890 roku metodą walcowania pielgrzymowego. Metoda ta polega na zastosowaniu walca roboczego do wykonania wykrojów w materiale. Dzięki takiej metodzie wytworzony produkt jest pozbawiony połączeń, czyli szwów, jednocześnie uzyskując znacznie wyższą jakość.
Materiałem wyjściowym podczas produkcji są wlewki, są one zazwyczaj okrągłe, ale zdarzają się też wieloboczne, lub kwadratowe. Wlewki są ogrzewane i walcowane, dzięki czemu powstaje grubościenna tuleja. Ostatecznie o jakości takiej rury decyduje jakoś materiału, który został zastosowany podczas produkcji, oraz technologia w której zostały wykonane. Odnośnie technologii, rury precyzyjne bez szwu mogą być walcowane na zimno lub gorąco.


Zalety rur bezszwowych.

Rury bezszwowe są wytrzymałe, dzięki czemu są wykorzystywane podczas budowy instalacji do przewodzenia gazów i cieczy, albo jako elementy konstrukcyjne np.. lotnicze, wiertnicze. Motocyklowe, rowerowe, czy do wyrobu produktów specjalnych- broni.

rury-bezszwowe.plKontakt

sklep rury bezszwowe

PRO AUTOMATIC Sp. z.o.o.
ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice


NIP: PL634-282-04-88 REGON: 243348858

tel: +48 731 239 685


POMOC TECHNICZNA
Oferujemy klientom pomoc techniczną opartą na zdobytych kwalifikacjach, wiedzy i doświadczeniu. Zapraszamy do kontaktu - dział metalurgii PRO AUTOMATIC


Sklep Festo

Sklep SMC