www.rury-bezszwowe.pl

30.10.2016 Metoda Calmesa


Metoda Calmesa

Metoda Calmesa jest jedną z licznych sposobów produkcji rur bezszwowych. W tej metodzie podczas produkcji stosuje się alongatory, czyli wydłużarkę oraz prasę do dziurawienia wlewków.

 

Otrzymywanie otworów w materiale

Sam proces w którym otrzymuje się otwór materiale jest stosunkowo prosty. Wystarczy wsadzić wlewkę kwadratową do matrycy, która jest okrągła a kształtem przypomina stożek z otworem. Materiał w matrycy musi być tak wsadzony, aby jego krawędzie stykały się z obwodem matrycy zachowując wolne miejsce między wsadem a formą. Pozostawione wolne przestrzenie przydają przy wciskaniu otworu osiowego za pomocą przebijaka. Przebijak porusza się dzięki tłokowi hydraulicznej prasy. Efektem końcowym pracy przebijaka jest nieprzedziurawione dno wyrobu, który tworzy tuleję z denkiem.

Otrzymywanie rury bezszwowej metodą Calmesa

Dalej materiał trafia na wydłużarkę, który walcując zwiększa długość, zwęża średnicę, pomniejszając przy tym grubość ścianki rury. Podczas walcowania doprowadza się do przebicia dna tulei, a również wygładzane są ścianki i utrzymywane odpowiednie tolerancje wyrobu.  

 


Przeczytaj też o: Hutnictwo i wytwarzanie rur bezszwowych w PolsceMetody wynikające z wykorzystanie metody Calmesa

Metoda Calmesa należy do jednej z bardziej oszczędnych oraz dokładnych sposobów wytwarzania rury rur bezszwowych, ponieważ stosowanieMetoda Calmesa wylewek kwadratowych niweluje koszty w stosunku do wylewek okrągłych, skraca się również czas produkcji co pozwala zmniejszyć dodatkowe koszty energii, a po walcowaniu otrzymujemy lepszą jakościowo powierzchnię wyrobów. Do dziś produkcja rur bezszwowych metodą Calmesa wykorzystywana jest również w metodzie pielgrzymowej Mannesmanna.

 

Kontakt

sklep rury bezszwowe

PRO AUTOMATIC Sp. z.o.o.
ul. Kościuszki 227
40-600 Katowice


NIP: PL634-282-04-88 REGON: 243348858

tel: +48 731 239 685


POMOC TECHNICZNA
Oferujemy klientom pomoc techniczną opartą na zdobytych kwalifikacjach, wiedzy i doświadczeniu. Zapraszamy do kontaktu - dział metalurgii PRO AUTOMATIC


Sklep Festo

Sklep SMC